Víte, co pijete?

Přemýšlíte často nad čistotou vody, ve které se sprchujete, koupete, myjete v ní nádobí? Víte, jak je vaše voda měkká či tvrdá, jaké složky obsahuje? Pijete vodu z kohoutku? Měli byste si dát případně pozor, zda není závadná. Pokud vlastníte bazén, nabízíme vám k přečtení na serveru článek, který probírá kvalitu vody v bazénech.

voda

Podstatná složka našeho těla

Voda tvoří 80 % naší tělesné schránky. Stává se tak nejdůležitější složkou, které naše tělo vyžaduje a bez které by nemohlo vyžít. Denně bychom měli vypít alespoň 2,5 litrů vody. Je nejenom důležitá kvantita, ale i kvalita vody, kterou pijeme.

kohoutek

Minerální vody neuškodí

Pokud jste příznivcem vody kohoutkové, její krátkodobé pití vašemu organismu neuškodí. Pokud však kohoutkové vodě holdujete pravidelně a dlouhodobě, dle lékařských studií se v těle mohou utvořit různé nemoci spjaté s toxicitou pitné vody. Ve vodě, která je již po několikáté filtrována, či do ní byli vypuštěny různé toxické složky, může způsobit nevolnost, bolest hlavy. Při dlouhodobějším užívání, tím máme na mysli zhruba 10 let, se mohou v těle usadit škodlivé látky, jejichž přítomnost může způsobit rakovinu močového měchýře, močových cest, rakovinu ledvin a další nepříjemné nemoci.

moře

Proto do svého pitného režimu zařaďte i kvalitní minerální vody. Do vašeho těla dostanete nálož různých minerálů, které tělo často postrádá, mnohé funkce v těle jsou pak oslabeny a nefungují správně. Případně si naplánujte výlet do lázní, kde vám vody těchto lázeňských měst udělají nejlépe. Pokud bydlíte na vesnici, zauvažujte nad studnou. Dejte obci návrh, že byste studnu nepochybně přivítali a zlepšili tak životní úroveň nejen svého domova, ale i obyvatel.
Uvědomujete si, jak to teď s vodou máte? Nevíte, zda máte doma měkkou či tvrdou vodu nebo kolik litrů denně vypijete?