Nejpodivnější na světě – Věci spadlé z nebe, je zhruba 40 minutový dokument, ve kterém se podíváme na největší podivnosti a záhady, jenž k nám spadly z nebeských výšin. Jedná se o jeden z 8 dílů série Nejpodivnější na světě, kterou nás provází Jason Bradbury.
Pokud Vám přijdou kroupy o velikosti golfového míčku neobvyklé, tak Vám úkazy, jenž zde uvidíte, zaručeně vyrazí dech.
Obyvatelé Beebe ve Spojených státech zažili něco opravdu zvláštního, desítky ptáků padajících z nebe. Celá ohromná hejna.
Stojí za tím nemoc, otrava nebo vedlejší následky tajných experimentů?
Další zvláštností je, že přibližně ve stejnou dobu se něco podobného stalo v Itálii, kde spadly na zem desítky mrtvých hrdliček. Do vyšetřování se pustí odborníci na divokou přírodu, hledající odpověď na tuto záhadu.
V malém městečku ve Washingtonu zažili také místní něco ojedinělého. Jednoho dne bylo městečko i okolí zkropené zvláštní hlenovitou hmotou. Třebaže to působilo odpudivým dojmem, v první chvíli se nezdálo, že by to něco dělalo.
V následujících dnech se však začíná neznámý materiál neblaze projevovat. Zvířata, která se s ním dostanou do styku, umírají a lidé si začínají stěžovat na zdravotní problémy. Co je tato látka zač a odkud se vzala?
Člověk by si řekl, že ve městě jako je Londýn se něco takového stát nemůže.
Omyl. Jeden postarší pár čeká pořádné překvapení, když jednou ráno po noční bouřce vyjdou ven a najdou zahradu i střechu poseté rybami. I kdyby pocházely z Temže, jak se mohly ocitnout zde, když dům je od řeky vzdálený kilometr a půl?
Výzkum vesmíru probíhá asi 50 let, možná ještě déle a neustále pokračuje, jenže má to háček, to co pošleme do vesmíru, ať už to je družice, vesmírná stanice či něco jiného, tam už zůstane, časem se to samozřejmě začne rozpadat, až se to rozpadne úplně. Nicméně tento vesmírný odpad zamíří zpátky na zem.
Kus železa řítícího se dolů nekontrolovaným pádem. Odborníci však uvádějí, že není třeba se bát, dosud nikdo nebyl zraněn a šance, že vás to trefí je neuvěřitelně malá. Co se stalo v Hull v Anglii, má být jen ojedinělá výjimka. Doufejme, že ano.