1. Osobní klasika
Nakupování v kamenných obchodech zná každý z nás. Jedná se taky o nejbezpečnější shánění módních kusů. Vyberete si vlastní velikost, barvu jakou preferujete a hurá do zkušebních kabinek. Materiál si osaháte, zkontrolujete případné vady a následuje cinkání pokladny. Jednoduché.
2. Internetové šílenství
Doslova záležitost 21. století. Naklikáte webovou stránku a kus oblečení, který se vám líbí. Na rozdíl od kamenných obchodů nemáte možnost si nic vyzkoušet ani zkontrolovat. Takže jestli přijde špatná velikost nebo barva nevypadá tak jako na obrázku, následuje zdlouhavý proces vracení zboží i peněz. Časově je takové nakupování ale méně náročné.
3. Z druhé ruky
Možná méně luxusní, zato však finančně výhodnější varianta. Takzvané sekáče jsou k dispozici jak online, tak v reálu a mnohokrát mají sortiment zajímavější než známé značky. Navíc pro někoho mohou mít i sentimentální hodnotu, což jim dodává charakter. Nicméně nikdo vám nemůže zaručit, že při online výměně nebudete podvedeni – vše záleží na domluvě a důvěře.
4. Vlastní výroba
Anglicky DIY – Do It Yourself, nebo-li udělej si sám. Koupit si potřeby v galanterii a najít si střih, to dnes zvládne každý. Ale ušití samotného oděvu, to už není zase tak lehká záležitost. Niceméně, pro kreativně založené jedince by to neměl být takový problém.
5. Experiment
V dnešní době již existuje mnoho způsobů nákupů oblečení a také existují různé způsoby těchto způsobů. Například online nakupování se posunulo o další level, když vznikla aplikace, do které stačí vložit fotografii a lidé, kteří ji vidí, vám poradí, kde zobrazené kousky koupit. Nebo také přehršel asijských stránek, kde se dá levně sehnat spousta zajímavého oblečení. Ovšem kvalita není nejlepší.
Na závěr mi nezbývá nic, než vám popřát příjemné zkušenosti při jakémkoliv druhu nakupování. A pamatujte, život je moc krátký na to, abyste si ty nové koktejlky nekoupily!